POBIERZ DEMO

W dzisiejszych czasach branża architektoniczna korzysta z zaawansowanych narzędzi do projektowania, w tym z programów BIM (Building Information Modeling), które umożliwiają kompleksowe zarządzanie informacjami budowlanymi na różnych etapach projektu. Jedne z najbardziej popularnych narzędzi w tej dziedzinie to Revit i ArchiCAD. Poniżej przedstawiamy jak na ich tle wygląda ARCHLine.XP.

Na wstępie warto podkreślić, że wszystkie trzy platformy oferują kluczowe funkcje, takie jak parametryczne modelowanie 3D, precyzyjne tworzenie dokumentacji oraz skuteczną wymianę danych w ramach procesu BIM. Są to zdecydowanie kluczowe funkcje w procesie projektowania. W każdym z tych softów znajdziemy rozwiązania bardziej intuicyjne lub bardziej zautomatyzowane niż w przypadku konkurencji. Niemniej jednak przygotowanie modelu 3D, pełnej dokumentacji projektowej oraz wymiana danych jest na najwyższym poziomie w każdym z tych programów.

1. Parametryczne Modelowanie 3D:

Zaawansowane narzędzia parametrycznego modelowania 3D są wspólne dla wszystkich trzech programów. ARCHLine.XP, podobnie jak Revit i ArchiCAD, umożliwiają użytkownikom tworzenie inteligentnych obiektów, co pozwala na dynamiczne dostosowywanie projektów zgodnie z wymaganiami.

2. Precyzyjne Tworzenie Dokumentacji:

W zakresie tworzenia dokumentacji projektowej każda z tych platform osiąga wysoki poziom precyzji. ARCHLine.XP, podobnie jak Revit i ArchiCAD, oferuje kompleksowe narzędzia do automatycznego  generowania rysunków technicznych, zestawień oraz detali, co ułatwia proces tworzenia dokumentacji projektowej.

3. Wymiana Danych:

Skuteczna wymiana danych w ramach procesu BIM to kluczowy element dla efektywnej współpracy zespołów projektowych. Obsługa formatu IFC jest jednym z kluczowych aspektów. Możliwość importu i eksportu plików IFC 2.3; 4.0 to pozycja obowiązkowa dla programów BIM. W tej kwestii ARCHLine.XP radzi sobie bardzo dobrze i nie odbiega od możliwości konkurentów. Dodatkowo można zaznaczyć tutaj integrację z innymi znanymi formatami jak DWG, DXF, KMZ, 3DS, SKP itp.

Podsumowując wszystkie trzy narzędzia dostarczają potężne funkcje wspierające projektowanie architektoniczne. ARCHLine.XP utrzymuje swoją pozycję jako zaawansowane narzędzie BIM, gotowe do sprostania różnorodnym potrzebom projektowym i jest mocnym konkurentem dla najbardziej znanych rozwiązań.

Poniżej dotykowo tabelaryczne zestawienia głównych funkcji i możliwości wyżej wymienionych programów.

ProgramARCHICADAutodesk REVITARCHLine.XP
LicencjonowanieSubskrypcja i licencje wieczysteTylko subskrypcjaLicencje wieczyste
Parametryczne modelowanie 3DTakTakTak
Modelowanie 2DTakTakTak
BIM (Building Information Modeling)TakTakTak
Kompatybilność z formatem IFCTak — wersja 2.3, 4.0Tak — wersja 2.3, 4.0Tak — wersja 2.3, 4.0
Silnik renderującyTakTakTak
Cyfrowy model terenuTakTakTak
Analiza nasłonecznieniaTakTakTak
Import/Export plikówObsługuje różne formaty (IFC, DXF, DWG, 3DS itp.)Obsługuje różne formaty (IFC, DWG, DGN, 3DS itp.)Obsługuje różne formaty (IFC, DWG, DXF, RVT, 3DS, itp.)
DokumentacjaPełna dokumentacja projektu wraz z automatycznym generowaniem rysunków budowlanych i raportówPełna dokumentacja projektu wraz z automatycznym generowaniem rysunków i raportówPełna dokumentacja projektu wraz z automatycznym generowaniem rysunków budowlanych i raportów
Automatyczne zestawienie materiałówTakTakTak
Biblioteka modeliOtwarta biblioteka. Integracja z BIM Object, 3D warehouse itp..Otwarta biblioteka. Integracja z BIM Object, 3D warehouse itp..Otwarta biblioteka. Integracja z BIM Object, 3D warehouse itp..
Moduł pracy grupowejTakTakTak

TMSYS Sp. z o.o.

Oficjalny dystrybutor oprogramowania 
Archline w Polsce

ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków
wnetrza@archline-polska.pl
Dział handlowy 
Wnętrza
695 446 227
BIM
513 504 612
Pomoc techniczna
12 419 80 21
pomoc@tmsys.pl
POLECAMY RÓWNIEŻ
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram