POBIERZ DEMO

Stawiając w centrum uwagi szeroko rozumianą automatyzację, ARCHLine.XP 2024 otwiera nową erę z narzędziami, których nigdy wcześniej nie widziano.

Przyjrzyjmy się przełomowym funkcjom, które zmienią sposób, w jaki architekci i projektanci podchodzą do swoich projektów.

1. Od obrazu rastrowego do projektu BIM: Konwersja rzutów kondygnacji na modele 3D

ARCHLine.XP 2024 wprowadza rewolucyjną funkcję: płynną transformację rastrowych rzutów kondygnacji w szczegółowe modele 3D BIM. Za pomocą kilku kliknięć projektanci mogą tchnąć życie w statyczne obrazy i zamienić płaski rzut w dynamiczny model 3D zawierający ściany, drzwi i okna. Ta funkcja nie tylko zwiększa wydajność, ale także wypełnia lukę pomiędzy tradycyjnym projektowaniem a najnowocześniejszą technologią.

2. Automatyczne modelowanie BIM z rzutów kondygnacji w DWG 2D

Pożegnaj złożoność ręcznych konwersji.

ARCHLine.XP 2024 automatycznie generuje modele 3D BIM z rzutów 2D DWG. To inteligentne narzędzie interpretuje rysunki 2D i przekształca je w model 3D, przyspieszając proces projektowania i dając projektantom więcej czasu na twórczą pracę.

3. Import chmury punktów w formacie .rcs

Zwiększając swoją kompatybilność, ARCHLine.XP 2024 obsługuje teraz import plików w formatach ReCap, takich jak RCS i RCP. Dużą zaletą RCS i RCP jest to, że pliki otwierają się niemal natychmiast.

Format ten umożliwia użytkownikom włączenie do swoich projektów bardzo szczegółowych i dokładnych reprezentacji środowiska rzeczywistego.

4. Narzędzia do projektowania kratownic

Parametryczne narzędzia ARCHLine.XP 2024 zostały rozszerzone o kratownice, architekci mogą teraz z łatwością tworzyć konstrukcje kratownicowe.

5. Uproszczone arkusze wydruku z rzutnią

Wprowadzenie narzędzia Rzutnia rewolucjonizuje tworzenie arkuszy wydruku. ARCHLine.XP 2024 pozwala projektantom na łatwe aranżowanie i organizowanie projektów, poprawiając spójność treści. Dzięki rzutki architekci mogą mieć pewność, że każdy aspekt ich projektu zostanie przedstawiony z przejrzystością i precyzją.

6. Galeria ARCHLine.XP

Nowa witryna internetowa ARCHLine.XP Warehouse służy jako dwukierunkowe centrum wymiany treści. Oferuje projektantom kolekcję obiektów i materiałów do pobrania, a także umożliwia przesyłanie dowolnej zawartości (modele, materiały, symbole), wzbogacając paletę elementów społeczności.

7. Skalowanie i obracanie tekstur z podglądem

Teraz można zmieniać rozmiar i obracać tekstury bezpośrednio na elementach 3D, dzięki czemu można na przykład realistycznie i wygodnie ustawić usłojenie drewnianych elementów 3D.

8. Realistyczne przedstawienie otoczenia

Architekci mogą teraz wzbogacać swoje projekty o realistyczne elementy otoczenia. ARCHLine.XP 2024 wprowadza biblioteki oznaczeń drogowych płaskich, znaków drogowych i innych reprezentacji obiektów, pozwalając na dokładniejszą i wciągającą kontekstualizację projektów architektonicznych.

9. Przeprojektowany interfejs użytkownika

ARCHLine.XP 2024 posiada przeprojektowany interfejs użytkownika, kładący nacisk na wygodę użytkownika i dostępność. Intuicyjny układ usprawnia nawigację, zapewniając projektantom płynny dostęp do najczęściej używanych poleceń i narzedzi.

10. Dokładniejsze sterowanie warstwami ścian

ARCHLine.XP 2024 wprowadza zawijanie warstw na końcach ścian i w otworach, co pozwala na lepszą kontrolę nad szczegółami projektu. Ta funkcja zapewnia precyzyjne wykonanie detali architektonicznych, zapewniając architektom poziom kontroli niezbędny do tworzenia skomplikowanych i dokładnych projektów.

11. Asystent AI ChatGPT:

ARCHLine.XP 2024 zawiera okno AI ChatGPT, które rewolucjonizuje sposób działania podpowiedzi i pomocy w programie. To urządzenie pełni funkcję osobistego asystenta, pomagając użytkownikom być na bieżąco z najnowszymi informacjami i funkcjami. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz aktualizacji w czasie rzeczywistym, czy pomocy dotyczącej oprogramowania, pomoc ChatGPT jest gotowa Cię poprowadzić.

TMSYS Sp. z o.o.

Oficjalny dystrybutor oprogramowania 
Archline w Polsce

ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków
wnetrza@archline-polska.pl
Dział handlowy 
Wnętrza
695 446 227
BIM
513 504 612
Pomoc techniczna
12 419 80 21
pomoc@tmsys.pl
POLECAMY RÓWNIEŻ
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram