POBIERZ DEMO

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w programie ARCHLine.XP 2021.

 

DODATKOWE USTAWIENIA RENDERINGU

ARCHLine.XP 2021 posiada nowe zaktualizowane ustawienia jakości renderowania. W programie dostępne są nowe ustawienia dostosowane do różnych potrzeb scen zewnętrznych i wewnętrznych.

Obie sceny mają teraz 3 poziomy:

A01 - Render zewnętrzny szybki

A02 - Render zewnętrzny szczegółowy

A03 - Render zewnętrzny kompletny

I01 - Szybki render wnętrz

I02 - Szczegółowy render wnętrz

I03 – Kompletny render wnętrz

 

Źródło: https://www.archlinexp.com/products/archline-xp-professional/new-in-archline-xp-2021

 

ELEWACJE I PRZEKROJE W CZASIE RZECZYWISTYM

Nawet jeśli Twoje modele są złożone, to dzięki ARCHLine.XP 2021 przekroje będą teraz gotowe w kilka sekund. Cienie i tekstury widoczne w przekroju pomagają tworzyć bardziej przejrzyste efekty wizualne. Możesz określać styl wizualny swoich rysunków: ukryta linia, szkielet, odwzorowanie tekstur.

Co więcej, możesz dodawać linie 2D, kreskowania i inne elementy rysunkowe do swoich przekrojów i elewacji.

 

 

ULEPSZENIA WIDOKÓW ŚCIAN

W ARCHLine.XP 2021 możesz błyskawicznie tworzyć widoki ścian z meblami i wymiarami.  Widoki ścian są automatycznie tytułowane oraz połączone z pokojem i ścianą, do której przynależą.

 

 

FILTRY OPARTE NA REGUŁACH

Użyj filtrów opartych na regułach, aby wyświetlić, wybrać lub graficznie wyróżnić elementy projektu. Znajdź dowolne dane geometryczne i parametry BIM w swoich projektach, wybierz lub wizualizuj z nadpisaniem graficznym dowolnego filtra.

 

 

DODAWANIE FORMATÓW IFC, RVT, DWG, PDF JAKO PLIKI REFERENCYJNE

W programie ARCHLine.XP 2021 możesz połączyć pliki: IFC, RVT, DWG, PDF ze swoim projektem w celu koordynacji. Pliki są automatycznie aktualizowane po otwarciu projektu. Mogą być też aktualizowane ręcznie na żądanie. Model IFC, RVT jest zarządzany jako podstruktura, zapewniając graficzną reprezentację danych architektonicznych i danych BIM.

 

 

 

DANE KLASYFIKACYJNE IFC

Przekazuj informacje BIM w znormalizowanym formacie przy użyciu Klasyfikacji IFC. W branży AEC systemy klasyfikacji zapewniają różnym stronom wspólne rozumienie każdego elementu. ARCHLine.XP 2021 jest gotowy do osadzania dowolnych tabel przy użyciu formatu Excel w Uniformat, OmniClass, UniClass 2015 itp.

 

 

POZIOM GEOMETRII BIM (LOG)

LOG w modelu BIM to termin używany do opisania poziomu geometrycznego modelu. ARCHLine.XP 2021 oferuje pięć opcji LOG od 100 do 400 (100, 200, 300, 350 i 400).

Symboliczny - model koncepcyjny. Wyświetla istniejące elementy, ale nie wyświetla ich: kształtu, rozmiaru ani dokładnej lokalizacji.

Schemat - schematyczny projekt z przybliżonym rozmiarem, kształtem i lokalizacją.

Szczegółowy - szczegółowy projekt z określonym rozmiarem, kształtem, odstępami i lokalizacją.

Dokumentacja - projekt dokumentacji budowlanej z podanym: rozmiarem, kształtem, rozstawem i lokalizacją. Modelowane są części niezbędne do koordynacji elementu z pobliskimi lub dołączonymi elementami.

Konstrukcja - elementy są modelowane z wystarczającą szczegółowością i dokładnością do wytworzenia reprezentowanego komponentu (uwaga: obecnie tylko częściowo obsługiwany poziom).

 

 

POPRAWIONA KOLEJKA DRUKU

W ARCHLine.XP 2021 kolejka drukowania automatycznie zestawia wszystkie arkusze. Po prostu kliknij "Opublikuj" i gotowe. Proces jest szybki, nawet jeśli masz do wydruku duża liczbę: rysunków, widoków i arkuszy.

 

 

 

WARSTWA IZOLACYJNA BELEK I SŁUPÓW

Obliczenia energetyczne/termiczne budynku często wymagają umieszczenia warstwy izolacji termicznej na zewnętrznych powierzchniach elementów konstrukcyjnych, takich jak słupy i belki.

W ARCHLine.XP 2021 właściwości słupa i belki zostały rozszerzone o opcję dodawania izolacji, w której można określić grubość i materiał izolacji.

 

 

PRACA Z NAKŁADAJĄCYMI SIĘ OBIEKTAMI I WYPEŁNIENIAMI 2D

Użyj wypełnień 2D i kolejności rysowania w ARCHLine.XP 2021, aby kontrolować wygląd nakładających się obiektów.

Obiekty mogą być wypełnione jednolitym kolorem lub wzorem (kolorami pierwszego planu i tła). Kolejność rysowania kontroluje zakres głębokości między obiektami, wyższy obejmuje obiekty o niższym numerze porządkowym (1: najwyższy, 8: najniższy).

 

 

FUNKCJA „PUSH and PULL” DO MODELOWANIA KONCEPCYJNEGO 3D

W ARCHLine.XP 2021 możesz tworzyć bryły 3D za pomocą narzędzia „Push/Pull”. Po prostu narysuj kontur i wyciągnij żądany kształt. Kształty zostaną zapamiętane, więc nawet jeśli zmienisz wymiary swoich elementów architektonicznych, niestandardowe elementy utworzone przez Push/Pull pozostaną takie same.

 

 

ZESTAWIENIA Z OBRAZAMI

Użyj zestawień z obrazami w ARCHLine.XP 2021  i zarządzaj rysunkami bezpośrednio z zestawienia lub odwrotnie. Możesz je również wizualizować w programie Excel.

 

 

SZABLONY PROJEKTÓW

Użyj  szablonów projektu w ARCHLine.XP 2021, aby określić środowisko początkowe projektu. Szablon projektu zawiera: domyślne jednostki miary, style, warstwy, konstrukcję podłogi i budynku itd.

 

 

TWORZENIE ŚCIANY Z PREDEFINIOWANYMI OKŁADZINAMI

W ARCHLine.XP 2021 możesz tworzyć ściany już wyposażone w płytki. Układy kafelków są aktualizowane po wstawieniu drzwi i okien. Styl kafelkowania można przypisać oddzielnie do wewnętrznej i zewnętrznej warstwy ściany. Dodatkowo w oknie dialogowym „Styl podziału” można określić: ramki, obiekty i płytki lub szklane panele.

 

 

 

POBIERZ DEMO ARCHLine.XP 2021

Pobierz demo programu  ARCHLine.XP 2021 i przetestuj jego możliwości.

Pobierz ARCHLine.XP 2021

 

TMSYS Sp. z o.o.

Oficjalny dystrybutor oprogramowania 
Archline w Polsce

ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków
wnetrza@archline-polska.pl
Dział handlowy 
Wnętrza
695 446 227
BIM
513 504 612
Pomoc techniczna
12 419 80 21
pomoc@tmsys.pl
POLECAMY RÓWNIEŻ
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram