POBIERZ DEMO

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w programie ARCHLine.XP 2021.

 

DODATKOWE USTAWIENIA RENDERINGU

ARCHLine.XP 2021 posiada nowe zaktualizowane ustawienia jakości renderowania. W programie dostępne są nowe ustawienia dostosowane do różnych potrzeb scen zewnętrznych i wewnętrznych.

Obie sceny mają teraz 3 poziomy:

A01 - Render zewnętrzny szybki

A02 - Render zewnętrzny szczegółowy

A03 - Render zewnętrzny kompletny

I01 - Szybki render wnętrz

I02 - Szczegółowy render wnętrz

I03 – Kompletny render wnętrz

 

Źródło: https://www.archlinexp.com/products/archline-xp-professional/new-in-archline-xp-2021

 

ELEWACJE I PRZEKROJE W CZASIE RZECZYWISTYM

Nawet jeśli Twoje modele są złożone, to dzięki ARCHLine.XP 2021 przekroje będą teraz gotowe w kilka sekund. Cienie i tekstury widoczne w przekroju pomagają tworzyć bardziej przejrzyste efekty wizualne. Możesz określać styl wizualny swoich rysunków: ukryta linia, szkielet, odwzorowanie tekstur.

Co więcej, możesz dodawać linie 2D, kreskowania i inne elementy rysunkowe do swoich przekrojów i elewacji.

 

 

ULEPSZENIA WIDOKÓW ŚCIAN

W ARCHLine.XP 2021 możesz błyskawicznie tworzyć widoki ścian z meblami i wymiarami.  Widoki ścian są automatycznie tytułowane oraz połączone z pokojem i ścianą, do której przynależą.

 

 

FILTRY OPARTE NA REGUŁACH

Użyj filtrów opartych na regułach, aby wyświetlić, wybrać lub graficznie wyróżnić elementy projektu. Znajdź dowolne dane geometryczne i parametry BIM w swoich projektach, wybierz lub wizualizuj z nadpisaniem graficznym dowolnego filtra.

 

 

DODAWANIE FORMATÓW IFC, RVT, DWG, PDF JAKO PLIKI REFERENCYJNE

W programie ARCHLine.XP 2021 możesz połączyć pliki: IFC, RVT, DWG, PDF ze swoim projektem w celu koordynacji. Pliki są automatycznie aktualizowane po otwarciu projektu. Mogą być też aktualizowane ręcznie na żądanie. Model IFC, RVT jest zarządzany jako podstruktura, zapewniając graficzną reprezentację danych architektonicznych i danych BIM.

 

 

 

DANE KLASYFIKACYJNE IFC

Przekazuj informacje BIM w znormalizowanym formacie przy użyciu Klasyfikacji IFC. W branży AEC systemy klasyfikacji zapewniają różnym stronom wspólne rozumienie każdego elementu. ARCHLine.XP 2021 jest gotowy do osadzania dowolnych tabel przy użyciu formatu Excel w Uniformat, OmniClass, UniClass 2015 itp.

 

 

POZIOM GEOMETRII BIM (LOG)

LOG w modelu BIM to termin używany do opisania poziomu geometrycznego modelu. ARCHLine.XP 2021 oferuje pięć opcji LOG od 100 do 400 (100, 200, 300, 350 i 400).

Symboliczny - model koncepcyjny. Wyświetla istniejące elementy, ale nie wyświetla ich: kształtu, rozmiaru ani dokładnej lokalizacji.

Schemat - schematyczny projekt z przybliżonym rozmiarem, kształtem i lokalizacją.

Szczegółowy - szczegółowy projekt z określonym rozmiarem, kształtem, odstępami i lokalizacją.

Dokumentacja - projekt dokumentacji budowlanej z podanym: rozmiarem, kształtem, rozstawem i lokalizacją. Modelowane są części niezbędne do koordynacji elementu z pobliskimi lub dołączonymi elementami.

Konstrukcja - elementy są modelowane z wystarczającą szczegółowością i dokładnością do wytworzenia reprezentowanego komponentu (uwaga: obecnie tylko częściowo obsługiwany poziom).

 

 

POPRAWIONA KOLEJKA DRUKU

W ARCHLine.XP 2021 kolejka drukowania automatycznie zestawia wszystkie arkusze. Po prostu kliknij "Opublikuj" i gotowe. Proces jest szybki, nawet jeśli masz do wydruku duża liczbę: rysunków, widoków i arkuszy.

 

 

 

WARSTWA IZOLACYJNA BELEK I SŁUPÓW

Obliczenia energetyczne/termiczne budynku często wymagają umieszczenia warstwy izolacji termicznej na zewnętrznych powierzchniach elementów konstrukcyjnych, takich jak słupy i belki.

W ARCHLine.XP 2021 właściwości słupa i belki zostały rozszerzone o opcję dodawania izolacji, w której można określić grubość i materiał izolacji.

 

 

PRACA Z NAKŁADAJĄCYMI SIĘ OBIEKTAMI I WYPEŁNIENIAMI 2D

Użyj wypełnień 2D i kolejności rysowania w ARCHLine.XP 2021, aby kontrolować wygląd nakładających się obiektów.

Obiekty mogą być wypełnione jednolitym kolorem lub wzorem (kolorami pierwszego planu i tła). Kolejność rysowania kontroluje zakres głębokości między obiektami, wyższy obejmuje obiekty o niższym numerze porządkowym (1: najwyższy, 8: najniższy).

 

 

FUNKCJA „PUSH and PULL” DO MODELOWANIA KONCEPCYJNEGO 3D

W ARCHLine.XP 2021 możesz tworzyć bryły 3D za pomocą narzędzia „Push/Pull”. Po prostu narysuj kontur i wyciągnij żądany kształt. Kształty zostaną zapamiętane, więc nawet jeśli zmienisz wymiary swoich elementów architektonicznych, niestandardowe elementy utworzone przez Push/Pull pozostaną takie same.

 

 

ZESTAWIENIA Z OBRAZAMI

Użyj zestawień z obrazami w ARCHLine.XP 2021  i zarządzaj rysunkami bezpośrednio z zestawienia lub odwrotnie. Możesz je również wizualizować w programie Excel.

 

 

SZABLONY PROJEKTÓW

Użyj  szablonów projektu w ARCHLine.XP 2021, aby określić środowisko początkowe projektu. Szablon projektu zawiera: domyślne jednostki miary, style, warstwy, konstrukcję podłogi i budynku itd.

 

 

TWORZENIE ŚCIANY Z PREDEFINIOWANYMI OKŁADZINAMI

W ARCHLine.XP 2021 możesz tworzyć ściany już wyposażone w płytki. Układy kafelków są aktualizowane po wstawieniu drzwi i okien. Styl kafelkowania można przypisać oddzielnie do wewnętrznej i zewnętrznej warstwy ściany. Dodatkowo w oknie dialogowym „Styl podziału” można określić: ramki, obiekty i płytki lub szklane panele.

 

 

 

POBIERZ DEMO ARCHLine.XP 2021

Pobierz demo programu  ARCHLine.XP 2021 i przetestuj jego możliwości.

Pobierz ARCHLine.XP 2021

 

TMSYS Sp. z o.o.

Oficjalny dystrybutor oprogramowania 
Archline w Polsce

ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków
info@archline-polska.pl
Dział handlowy 
Wnętrza
695 446 227
BIM
513 504 612
Wsparcie techniczne
Wnętrza
723 255 525
BIM
12 362 30 96
POLECAMY RÓWNIEŻ
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram