POBIERZ DEMO

Andreas Brabenec jest inżynierem i głównym konstruktorem architektury. Pracuje nad projektami w Niemczech, Austrii i USA. W swojej pracy używa programów ARCHLine.XP Professional i ARCHLine.XP LIVE.

Od kilkudziesięciu lat opracowuję projekty dla różnych międzynarodowych firm. Inspiracje i pomysły do swojej pracy czerpię z rozmów z przyjaciółmi, ale także z doświadczeń, które zebrałem podczas pracy z różnymi klientami. Jeśli chodzi o pracę z dużymi projektami, największym wyzwaniem jest myślenie w większej skali, ponieważ zwykle jest więcej niż jeden budynek, o którym muszę pamiętać, a także wiele różnych stylów architektonicznych do rozważenia.

Wspaniałą rzeczą w ARCHLine.XP jest względna prostota programu i to, że łatwo jest przenieść moje projekty do renderingu i do modułu LIVE, a także to, że zawsze mogę otrzymać wsparcie w przypadku różnych pytań, które mogą pojawić się w trakcie pracy nad projektem. To wsparcie naprawdę usuwa większość stresu z moich barków.

Współpracuję między innymi z firmą Virtuelle World, w której ideą pracy jest możliwość pokazania klientom ich domów w dowolnym momencie procesu projektowego. Najpierw wykonujemy projekt architektoniczny i wizualizację. Następnie - przy pomocy gogli VR - klient może zwiedzić swój przyszły dom, odbywając wirtualny spacer. Zmiany w materiałach, kolorystyce, a nawet rozkładzie pięter mogą być dokonywane w dowolnym momencie, a klienci otrzymują swój wymarzony dom. W trakcie procesu tworzę projekt w ARCHLine.XP Professional, eksportuję go do wizualizacji w czasie rzeczywistym w ARCHLine.XP LIVE, a następnie prezentuje całość klientowi. Prezentacja projektu na poniższym obrazku również została wykonana przy użyciu LIVE. Pełen projekt jest następnie przekazywany do Virtuelle Word.

 

Źródło: https://www.archlinexp.eu/produktuebersicht/blog/34-archline-xp-einfach-loslegen

 

Uwielbiam ARCHLine.XP LIVE, który jest bardzo intuicyjny w użyciu. Moją strategią uczenia się LIVE była nauka podczas pracy, eksperymentowałem z funkcjami, ćwiczyłem. Wiele też dało wsparcie jakie otrzymałem od zespołu ARCHLine.

Najlepszą rzeczą w ARCHline.XP jest to, że mogę łatwo i elastycznie eksportować swoje projekty do renderowania klasycznego, jak i do prezentacji „na żywo” w module LIVE.

Zapomniałem o czymś na moim rzucie piętra? Nie ma problemu! Po prostu poprawiam swój błąd, aktualizuję projekt i zmiana jest natychmiast widoczna. LIVE ma własną bibliotekę materiałów i obiektów, z ruchomymi drzewami, ludźmi i pojazdami, które mogę animować. Najnowsza wersja LIVE pozwala mi stworzyć film z mojego projektu, w którym wszystko jest pełne ruchu.

Pierwszy kontakt z ARCHLine.XP miał miejsce około 2005 roku, a przekonało mnie zapewnienie „zrób swój pierwszy projekt z tym oprogramowaniem, pomożemy Ci i przekonasz się, że za kilka miesięcy możesz samodzielnie pracować z naszym programem".

To jest dokładnie to, co się wydarzyło. Nie bój się, po prostu zacznij.

 

Artykuł został pierwotnie opublikowany w języku niemieckim  tutaj

 

Źródło: https://www.archlinexp.com/blog/case-studies/case-study-andreas-brabenec-switzerland

TMSYS Sp. z o.o.

Oficjalny dystrybutor oprogramowania 
Archline w Polsce

ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków
info@archline-polska.pl
Dział handlowy 
Wnętrza
695 446 227
BIM
513 504 612
Wsparcie techniczne
Wnętrza
723 255 525
BIM
12 362 30 96
POLECAMY RÓWNIEŻ
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram