POBIERZ DEMO

Andreas Brabenec jest inżynierem i głównym konstruktorem architektury. Pracuje nad projektami w Niemczech, Austrii i USA. W swojej pracy używa programów ARCHLine.XP Professional i ARCHLine.XP LIVE.

Od kilkudziesięciu lat opracowuję projekty dla różnych międzynarodowych firm. Inspiracje i pomysły do swojej pracy czerpię z rozmów z przyjaciółmi, ale także z doświadczeń, które zebrałem podczas pracy z różnymi klientami. Jeśli chodzi o pracę z dużymi projektami, największym wyzwaniem jest myślenie w większej skali, ponieważ zwykle jest więcej niż jeden budynek, o którym muszę pamiętać, a także wiele różnych stylów architektonicznych do rozważenia.

Wspaniałą rzeczą w ARCHLine.XP jest względna prostota programu i to, że łatwo jest przenieść moje projekty do renderingu i do modułu LIVE, a także to, że zawsze mogę otrzymać wsparcie w przypadku różnych pytań, które mogą pojawić się w trakcie pracy nad projektem. To wsparcie naprawdę usuwa większość stresu z moich barków.

Współpracuję między innymi z firmą Virtuelle World, w której ideą pracy jest możliwość pokazania klientom ich domów w dowolnym momencie procesu projektowego. Najpierw wykonujemy projekt architektoniczny i wizualizację. Następnie - przy pomocy gogli VR - klient może zwiedzić swój przyszły dom, odbywając wirtualny spacer. Zmiany w materiałach, kolorystyce, a nawet rozkładzie pięter mogą być dokonywane w dowolnym momencie, a klienci otrzymują swój wymarzony dom. W trakcie procesu tworzę projekt w ARCHLine.XP Professional, eksportuję go do wizualizacji w czasie rzeczywistym w ARCHLine.XP LIVE, a następnie prezentuje całość klientowi. Prezentacja projektu na poniższym obrazku również została wykonana przy użyciu LIVE. Pełen projekt jest następnie przekazywany do Virtuelle Word.

 

Źródło: https://www.archlinexp.eu/produktuebersicht/blog/34-archline-xp-einfach-loslegen

 

Uwielbiam ARCHLine.XP LIVE, który jest bardzo intuicyjny w użyciu. Moją strategią uczenia się LIVE była nauka podczas pracy, eksperymentowałem z funkcjami, ćwiczyłem. Wiele też dało wsparcie jakie otrzymałem od zespołu ARCHLine.

Najlepszą rzeczą w ARCHline.XP jest to, że mogę łatwo i elastycznie eksportować swoje projekty do renderowania klasycznego, jak i do prezentacji „na żywo” w module LIVE.

Zapomniałem o czymś na moim rzucie piętra? Nie ma problemu! Po prostu poprawiam swój błąd, aktualizuję projekt i zmiana jest natychmiast widoczna. LIVE ma własną bibliotekę materiałów i obiektów, z ruchomymi drzewami, ludźmi i pojazdami, które mogę animować. Najnowsza wersja LIVE pozwala mi stworzyć film z mojego projektu, w którym wszystko jest pełne ruchu.

Pierwszy kontakt z ARCHLine.XP miał miejsce około 2005 roku, a przekonało mnie zapewnienie „zrób swój pierwszy projekt z tym oprogramowaniem, pomożemy Ci i przekonasz się, że za kilka miesięcy możesz samodzielnie pracować z naszym programem".

To jest dokładnie to, co się wydarzyło. Nie bój się, po prostu zacznij.

 

Artykuł został pierwotnie opublikowany w języku niemieckim  tutaj

 

Źródło: https://www.archlinexp.com/blog/case-studies/case-study-andreas-brabenec-switzerland

TMSYS Sp. z o.o.

Oficjalny dystrybutor oprogramowania 
Archline w Polsce

ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków
wnetrza@archline-polska.pl
Dział handlowy 
Wnętrza
695 446 227
BIM
513 504 612
Pomoc techniczna
12 419 80 21
pomoc@tmsys.pl
POLECAMY RÓWNIEŻ
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram