POBIERZ DEMO

Zapraszamy do śledzenia naszego nowego cyklu pt. "ARCHLine.XP Interior Porady". W jego ramach będziemy dostarczać Wam przydatne porady i wskazówki projektowe, dzięki którym Wasza praca w programie ARCHLine.XP będzie jeszcze szybsza i bardziej  komfortowa. Pierwszym tematem, który omówimy jest cięcie i zmiana wymiarów importowanych modeli 3D.

Wymiary importowanych do ARCHLine.XP modeli 3D (np. SKP, 3DS, OBJ)  można  domyślnie zmieniać tylko proporcjonalnie w zadanym kierunku. W programie istnieje również możliwość zmiany wymiaru tylko w jednym kierunku, zachowując przy tym proporcje modelu,. Jak to zrobić? Pokażemy Wam na przykładzie ramowego stolika.

 

Krok 1 - Zaznaczamy wybrany model i wchodzimy w jego właściwości.

 

Krok 2 - W sekcji właściwości modelu „Docinanie i Rozciąganie. Płaszczyzna cięcia przy %:” wyznaczamy poziom wysokości modelu, na którym zostanie wstawiona sekcja cięcia (model zostanie przeskalowany na jej przecięciu). Nie zapomnijmy odznaczyć pola „Zachowaj proporcje”.

Krok 3 - Teraz zmieniamy wysokość modelu i odświeżamy podgląd, aby zobaczyć rezultat naszych działań. Możemy zauważyć, że wymiar zmienia się tylko w płaszczyźnie przecięcia – rozciąga się rama, natomiast pozostałe części modelu nie ulegają zmianie (zniekształceniu/rozciągnięciu).

 

 

Gotowe.Zachęcamy do samodzielnego przetestowania powyższych wskazówek w Waszych projektach. 🙂

TMSYS Sp. z o.o.

Oficjalny dystrybutor oprogramowania 
Archline w Polsce

ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków
wnetrza@archline-polska.pl
Dział handlowy 
Wnętrza
695 446 227
BIM
513 504 612
Pomoc techniczna
12 419 80 21
pomoc@tmsys.pl
POLECAMY RÓWNIEŻ
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram