POBIERZ DEMO

Zapraszamy do śledzenia naszego nowego cyklu pt. "ARCHLine.XP Interior Porady". W jego ramach będziemy dostarczać Wam przydatne porady i wskazówki projektowe, dzięki którym Wasza praca w programie ARCHLine.XP będzie jeszcze szybsza i bardziej  komfortowa. Pierwszym tematem, który omówimy jest cięcie i zmiana wymiarów importowanych modeli 3D.

Wymiary importowanych do ARCHLine.XP modeli 3D (np. SKP, 3DS, OBJ)  można  domyślnie zmieniać tylko proporcjonalnie w zadanym kierunku. W programie istnieje również możliwość zmiany wymiaru tylko w jednym kierunku, zachowując przy tym proporcje modelu,. Jak to zrobić? Pokażemy Wam na przykładzie ramowego stolika.

 

Krok 1 - Zaznaczamy wybrany model i wchodzimy w jego właściwości.

 

Krok 2 - W sekcji właściwości modelu „Docinanie i Rozciąganie. Płaszczyzna cięcia przy %:” wyznaczamy poziom wysokości modelu, na którym zostanie wstawiona sekcja cięcia (model zostanie przeskalowany na jej przecięciu). Nie zapomnijmy odznaczyć pola „Zachowaj proporcje”.

Krok 3 - Teraz zmieniamy wysokość modelu i odświeżamy podgląd, aby zobaczyć rezultat naszych działań. Możemy zauważyć, że wymiar zmienia się tylko w płaszczyźnie przecięcia – rozciąga się rama, natomiast pozostałe części modelu nie ulegają zmianie (zniekształceniu/rozciągnięciu).

 

 

Gotowe.Zachęcamy do samodzielnego przetestowania powyższych wskazówek w Waszych projektach. 🙂

TMSYS Sp. z o.o.

Oficjalny dystrybutor oprogramowania 
Archline w Polsce

ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków
info@archline-polska.pl
Dział handlowy 
Wnętrza
695 446 227
BIM
513 504 612
Wsparcie techniczne
Wnętrza
723 255 525
BIM
12 362 30 96
POLECAMY RÓWNIEŻ
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram