POBIERZ DEMO

W pracy projektanta wnętrz bardzo często pojawiają się różnorodne przeszkody utrudniające codzienną pracę. Kluczowym aspektem jest dokładne poznanie zaawansowanych opcji swojego oprogramowania, tak aby z sukcesem poradzić sobie w kryzysowych sytuacjach.
 Na jakie narzędzia warto zwrócić uwagę w oprogramowaniu ARCHLine.XP?

Parametryzacja – ułatwienie na każdym kroku

Nie od dziś wiadomo, że parametryzacja w oprogramowaniach dla projektantów wnętrz jest świętym graalem - pozwala przyspieszyć proces wprowadzania różnorodnych modyfikacji do projektu. Musimy pamiętać, że oprogramowanie powinno dotrzymywać kroku dynamicznej specyfice zawodu jakim jest zawód projektanta, który na pierwszym miejscu pragnie zautomatyzować swoją pracę wykorzystując przydatne możliwości swojego oprogramowania.

Parametryczny moduł meblowy

Brak ograniczeń to coś do czego dąży każdy projektant. Możliwość projektowania różnorodnych mebli skrzyniowych w ARCHLine.XP zapewni niezwykłą wygodę każdemu użytkownikowi tego programu. Z parametrycznym modułem meblowym stworzysz każdy mebel w zależności od Twoich projektowych potrzeb. Warto zwrócić szczególną uwagę na meble kuchenne, łazienkowe i wypoczynkowe, które w połączeniu z niezwykłym designem stworzą unikalny klimat w zaprojektowanych przez Ciebie wnętrzach. Co zyskasz dzięki parametryzacji tego modułu? Projektując będziesz mógł tworzyć zaawansowaną zabudowę meblową oraz zmieniać lokalizację różnych elementów zaledwie jednym kliknięciem. Dzięki parametryzacji wszystkie operacje w programie są zautomatyzowane, a ty zaoszczędzisz zarówno czas jak i nerwy podczas długich godzin pracy.

Pobudź wyobraźnię

Oprogramowanie ARCHLine.XP to nie tylko rozbudowane moduły meblowe, wysokiej jakości wizualizacje czy parametryzacja na każdym kroku. Projektant do własnego użytku otrzymuje szeroką bibliotekę okładzin, wśród której znajdzie unikalne płytki, panele, tapety, a także inne formy wykończenia każdej możliwej płaszczyzny. Co więcej, możliwe są rozmaite ułożenia konkretnej wykładziny w zależności od charakteru projektowanego wnętrza. Dostępne wzory to jodełka, cegiełka, rybia łuska oraz mozaika. 

Zaawansowane narzędzia przy tworzeniu dokumentacji technicznej

Wygoda i znajome środowisko pracy to podstawa efektywnego projektowania. Z tego względu w ARCHLine.XP masz możliwość tworzenia własnych pasków zadań i autorskich komend. Dzięki temu stworzysz swój własny interfejs dbając nie tylko o wygląd, ale również o komfortowe warunki pracy.

Jednak jakie narzędzia są warte uwagi podczas tworzenia dokumentacji technicznej? Projektując dowolne wnętrze w ARCHLine.XP, program automatycznie rozdziela kondygnację, dzięki czemu otrzymasz rzut każdej kondygnacji z osobna. Podobna zależność pojawia się przy podglądach w programie – podczas projektowania, w tym samym czasie widzisz zarówno podgląd 2D, jak i 3D, dzięki czemu masz możliwość projektowania w dwóch trybach jednocześnie. Pozwala to nie tylko przyspieszyć tempo pracy, ale również zaoszczędzić Twój cenny czas.

W jaki sposób możemy zautomatyzować swoją pracę w obszarze tworzenia dokumentacji technicznej? Gdy stworzysz wstępną dokumentację techniczną w programie oraz wykonasz potrzebne przekroje i rozwinięcia ścian, nie musisz zawracać sobie głowy nadzorowaniem dalszych poprawek. Twój projekt będzie na bieżąco aktualizowany, a wszelkie poprawki nanoszone w późniejszym terminie zostaną dodane automatycznie. Wszelkie zmiany będą od razu widoczne w projekcie oraz w wygenerowanej przez Ciebie dokumentacji technicznej. Co więcej, będziesz mieć wgląd w rozpiskę wszystkich zużytych materiałów w aktualnym projekcie.

Kompatybilność z innymi formatami

Przedstawiając możliwości ARCHLine.XP nie możemy zapominać o kompatybilności oprogramowania z innymi formatami – parametrycznymi IFC oraz nieparametrycznymi 3D takimi jak skp., 3ds, obj, czy DWG/DXF. Dodatkowo, program umożliwia import z aplikacji takich jak Autodesk Revit w celu ułatwienia pracy i efektywnej współpracy z różnorodnymi programami.

TMSYS Sp. z o.o.

Oficjalny dystrybutor oprogramowania 
Archline w Polsce

ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków
wnetrza@archline-polska.pl
Dział handlowy 
Wnętrza
695 446 227
BIM
513 504 612
Pomoc techniczna
12 419 80 21
pomoc@tmsys.pl
POLECAMY RÓWNIEŻ
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram