POBIERZ DEMO

Premiera ARCHLineXP 2020 zbliża się wielkimi krokami! Najnowsza wersja programu ukaże się już w przyszłym tygodniu - 30.03.2020. Aby odpowiednio przygotować Was na premierę stworzyliśmy krótki cykl pt. "Poznaj nowości w ARCHLine.XP 2020".

Od dzisiaj do piątku będziemy codziennie przedstawiać Wam kilka nowych funkcji w ARCHLine.XP 2020. Gotowi? Zaczynamy! Przed Wami część 1.

 

Narzędzia MEP

Narzędzia ARCHLine.XP MEP ułatwiają modelowanie i wizualizacje systemów mechanicznych, elektrycznych i hydraulicznych w 3D, wraz z modelem architektonicznym.
Zaimportuj wszystkie elementy instalacji MEP w formacie IFC, połącz je za pomocą kanałów, rur itp.
Masz pełną kontrolę nad tym, kiedy i jak reprezentować elementy MEP, aby mieć czyste i profesjonalne plany.

 

 

Automatyczne wyznaczanie trasy

Co jest lepsze niż tworzenie systemu MEP? Fakt, że nie musisz tego robić ręcznie! Poznaj „Auto Routing”, ARCHLine.XP sam łączy ze sobą elementy instalacji, dzięki czemu nie musisz się martwić o kolizję lub brakujące połączenia.

 

 

Tworzenie planów oświetlenia

Twórz plany oświetlenia, organizując i zamawiając razem przełączniki i lampy. Dzięki schematycznemu przedstawieniu elementów elektrycznych możliwy jest jednolity wygląd 2D.

Metoda jest następująca:

  • Zdefiniuj rodzaj swoich lamp: sufitowa, ścienna, stojąca, wisząca itp.
  • Lampy są „zamieniane” w symboliczną reprezentację 2D
  • Przełączniki i lampy zostają ze sobą połączone
  • Sprawdzane jest połączenie między elementami: czy są jakieś niepowiązane elementy? Czy są jakieś przełączniki, które mają możliwości dodatkowego połączenia?
  • Finalnie mamy dostęp do pełnych danych oraz schematu oświetlenia

 

Tworzenie tekstur powtarzalnych

Zamień zaimportowane tekstury w powtarzalne. Jednolity wzór oznacza, że jego pionowe i poziome powtarzanie jest bez przerw, co daje naturalny i realistyczny widok. Nie potrzeba zewnętrznego oprogramowania, aby osiągnąć ten rezultat – możesz to zrobić bezpośrednio w ARCHLine.XP. Przetwarzaj tekstury, ręcznie określ granice i używaj ich jako monolitycznych wzorów.

 

 

Układanie płytek z losowymi wzorami

W rzeczywistości wykonawca układa płytki losowo, obracając je. Daje to naturalny efekt, który teraz można osiągnąć również w ARCHLine.XP. Program umożliwia losowe obracanie płytek, dzięki czemu wzór na poszczególnych płytkach się nie powtarza. Dzięki wielokrotnemu użyciu tego narzędzia efekt staje się jeszcze bardziej realistyczny.

 

TMSYS Sp. z o.o.

Oficjalny dystrybutor oprogramowania 
Archline w Polsce

ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków
wnetrza@archline-polska.pl
Dział handlowy 
Wnętrza
695 446 227
BIM
513 504 612
Pomoc techniczna
12 419 80 21
pomoc@tmsys.pl
POLECAMY RÓWNIEŻ
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram